Návštěvní kniha

Přidat komentář

Komentáře

Dobrý den, Vaše fotografie přirozeně zachycují nádheru Českého středohoří. Umíte správně zdůraznit majestátnost a rozličné překrásné tvary zdejších vrchů. Jsem z Plzně, s rodinou máme chalupu na Šumavě, ale Českému středohoří se Šumava jednoduše nemůže vyrovnat. Pokračujte ve své práci.

Dobrý den pane Volf. Ráda bych Vám poděkovala za nádhernou výstavu v Ďáblicích. Udělala mi velikou radost. Pocházím z Teplic a rodiče mě a mojí sestru vedli k lásce k přírodě. Oba byli učitelé přírodopisu a při častých výletech do Českého středohoří, které si zamilovali, nás učili poznávat kytičky, ptactvo,...učili nás různé zákonitosti a souvislosti v přírodě, chránit přírodu. Jezdili jsme na jaře obdivovat petrklíče pod Kletečnou, hlaváčky na Oblík. Každý rok se jezdíme podívat na množství bledulí u Černčic pod Milešovkou. Když jsem chodila do školy, dělala jsem biologickou olympiádu na téma - květena Lovoše. Každou sobotu jsem s tatínkem vylezla na Lovoš a mapovala, co tam v kterou dobu na jaké straně Lovoše kvete.
Vaše výstava ve mně vzbudila spoustu krásných vzpomínek. Vaše fotky jsou opravdu krásné, skvěle vystihují momentální atmosféru, detaily, kontrasty. Vystihují, jak je České středohoří krásné.
Jsem vždy ráda, když cestou za rodiči do Teplic na 42,5 kilometru na mě vykouknou kopečky Českého středohoří v celé své kráse.
Pane Volf, ještě jednou děkuji za krásnou výstavu a přeji Vám mnoho krásných zážitků při cestách do Středohoří a mnoho krásných fotografií. Jana Miláčková

Zdravím příznivce Českého středohoří. Bohužel jsem  v roce 2019 svoje stránky zanedbával  a nereagoval jsem na vaše velmi milé a pro mě příjemné příspěvky, za které moc děkuji a zároveň se omlouvám. Některé z nich mě přivádějí do rozpaků, myslím že je hodně fotografů, kteří fotí v Českém  středohoří a své  pěkné fotky občas  publikují.

 Mám mnoho nových zajímavých fotografií, kterými  v dohledné době doplním svůj web. Pokud koronavirus dovolí, měl bych mít od 22 května do konce září opět výstavu  na zámku v Libochovicích, kde budou fotografie k vidění na fotoplátnech převážně v rozměru 100 x 35 cm a 80 x 40 cm a tímto vás na výstavu zvu. Fotky na velkém rozměru jsou velmi působivé.

Dlužím odpověď na dotaz Martina z února 2019. Za normálních světelných podmínek fotím převážně „ z ruky „. Stativ používám pouze večer když slunce zapadne.

 

 

Krása kterou dokážete zachytit mě tak pohladila po duši za mam v plánu se na některá místa podivat.Jsem z Prahy a 12 let jsem tímto krajem služebně jezdila ale nijak me neoslovil.Ještě jednou díky za to že jsou lidé jako Vy s takovým pohledem na krajinu a obohacujete nás. Kefurtova

Žiju tady

super stránky,pocházím z vesničky Bořislav pod Milešovkou,a tak foto z ˇCeského středohoří mě oslnily,nádhera,moc děkuji

Dobrý den, pane Volfe. Děkuji Vám za nádherný zážitek. Odkaz na Vaše fotky mi poslal spolužák ze základní školy, který ví, jak miluji svůj rodný kraj. Žiji přes čtvrt století v cizině a vždycky se ráda vracím, teď už, bohužel, jen přes fotografie. Od dětství jsem fotila a vyvolávala si fotky, ale to, co se dá dnes vyjádřit digitální fotografií, je nádherné.Jsem ráda, že mám ve stáří tohoto koníčka - neznám co je dlouhá chvíle :-). Budu se k Vašim fotografiím vždycky ráda vracet. S pozdravem, Ilona Hüttl(ová).

Krásný den pane Volfe, jsem původem z Lovosic a vždy, když se tam vracím (z placaté a tak jiné Plzně), dojde mi, jak moc je České středohoří mojí součástí. Díky za zachycenou nádheru! PS: K vám jsem se dostala přes miniplátýnkovou fotku, která je součástí Vaší výstavy v Libochovicích na zámku - probíhající celé léto (to kdyby to někdo další četl:-) ) - děti tam byli s prarodiči a obě byly nadšené i babi s dědou! S přáním zdraví MM

Dobrý den, moc pěkné snímky. Taky se příležitostně pokouším dělat podobné fotografie Středohoří, ale není to mou hlavní volnočasovou činností. Zajímalo by mě, zda krajinu fotíte z ruky, nebo používáte stativ. Mám též knihu s fotografiemi Českého středohoří od Ludmily Hájkové. Obojí je velmi inspirativní.

Moc Vám děkuji za úžasné fotografie.Sám se snažím vylézt na pokud možno všechny kopce středohoří,zatím jsem jich slezl 110 a stále se snažím o další.Nejsou to jen ty nejvyšší,ale i ty menší.České středohoří je něco úžasného a Vaše nádherné fotografie to všechno umocňují. Děkuji.

Velmi krásné - jsem býv.turista-značkař z Ústí n.L. (věk 91) Dík

Dobrý den, zaujaly mne Vaše nádherné fotky.Ráda bych se zeptala, jestli mne můžete kontaktovat. Ráda bych měla panoráma Českého středohoří v co největším rozsahu. Sama to nedokážu a ani neumím vyfotit.Fotku bych věnovala bratrovi a sama bych jí taky ráda měla. Děkuji. Vlasta Myslivcová

Dobrý den,
díky za váš zájem. Ozvěte se buď přes " Kontakt" a nebo zavolejte na 602221486.

Zdraví J.Volf

Fotografie jsou nádherné

Zdravím pane Jiří. Minulý rok jsme si s manželkou "odskočili" z Beskyd na výlet do Českého středohoří a jen lituji, že jsem neviděl vaše krásné fotografie dříve. Nejen pro snadnější výběr míst, protože za víkend projdete jen "styčné body" a na focení moc času není,ale dnes jste nám vynahradil to, k čemu jsme jen přivoněli a co nás okouzlilo. Není lepší reklamy na tyto místa! Určitě se vrátíme. Děkuji za krásný zážitek. Slávek

Pane Jiří, patříte k těm dobrým fotografům, kterým kompozice jde sama od ruky, tedy umíte se dívat komplexně a potom nás zaujmou detaily celku. Tento kraj si oblíbí snad každý. Vaše foto jest listování v pohádkové knize se vzpomínkami na mladá léta a poznání. Chtěl bych připomenout, že tímto krajem prochází železnice a také podobně otevírá fotografické pohledy do kraje, jak to umíte jen Vy, pane Jiří.
Děkuji i za ostatní, že umíte rozdávat krásu domoviny.

Dobrý den Magdaleno, Jiřino  a Miloši,

po delší době jsem otevřel návštěvní knihu  a s potěšením jsem pročetl vaše komentáře. Jem rád , že se vám České středohoří a moje fotografie líbí. Děkuji a je to pro mě impulz , abych v započaté práci pokračoval a doplnil stránky novými fotografiemi.

Jiří Volf

 

Vážený pane, krásnější fotografie Českého středohoří jsem neviděla. Přeposlala mi je spolužačka z Loun. Já žiji v Kolíně a tak mi dělá radost každé připomenutí mého rodného kraje. Pocházím z Vrbna nad Lesy odkud je také mimořádný výhled na tyto kopce. Od dětství jsem se na ně mohla dívat z okna naší chalupy.Prostě nádhera. Jestě jednou díky.

Jedním slovem krása!K Českému středohoří mě přivedl můj přítel,milujeme chození po horách nebo kopcích a pro tuhle lokalitu máme slabost,Vaše stránky si vždycky ráda prohlédnu.Přeji mnoho zdaru a budeme se těšit na nové krásné fotografie.
Magdalena

Dobrý den pane Jiří,

děkuji za odezvu. Také mám radost, že je nás, milovníků Středohoří, víc. Asi bych opakovala to, co jste napsal na stránce "O Středohoří". Škoda, že tato krajina už nemá název Český ráj, který by si zasloužila.

Moc mě potěšila i Vaše fotografie konikleců na Číčově. My jsme většinou viděli koniklece už odkvetlé, ale na Číčově jsme na ně měli štěstí. Tehdy tam kvetl i podběl. Číčov jsme navštívili několikrát. V květnu jsme tam byli fascinováni kvetoucím černýšem rolním - tato rostlina působí exoticky kombinací žlutých květů a karmínových listenů.
O květeně Středohoří by se dalo vyprávět, stejně tak o geologických zajímavostech... Někdy jsem měla pocit, že nejsem na severu Čech, ale na jihu Itálie - tento pocit byl umocněn ovocnými sady a vinicemi (Zahrada Čech). Každý kopec je něčím jedinečný (Číčov i po stránce mineralogické). Vršetínu je škoda. Viděla jsem ho kdysi na staré černobílé fotografii ještě před odtěžením čediče, byl to nádherný kopec.

Budu se těšit na Vaše další fotografie.

Dobrý den Jano,

díky za váš komentář k mým fotografiím a za vyznání vašeho vztahu ke Středohoří. Zjišťuji, že je nás více, kteří jsme "postiženi" Středohořím. Podobně jako  ve vašem případě, i já jsem za mlada pobíhal po Středohoří s plnými kapsami pro mě tehdy atraktivních minerálů, byl fascinován sopkami a stejně tak jsem obdivoval spoustu nádherné květeny. Za mého mládí byly svahy pod Košťálovem plné hlaváčků a konikleců,  v místních lesích pak hojně lilií zlatohlavých a řady dalších květin. Na t. zv. ladech se pásl skot  a to byla záruka, že se tam hlaváčky a koniklece udrží. Posledních asi 40 let zarůstají lada nálety křovin a jsou neprůchodné jako macchie na Korsice. Pro koniklece a hlaváčky tam již není místo. Bohužel se všechno mění včetně nás, naštěstí nám kopce zůstávají, i když na př. Vršetín - neboli Obřičák byl dlouho dominantní kopec, nyní intenzivní těžbou čediče téměř zlikvidovaný.  Fotografie Středohoří od Rodericka Slavíka pochopitelně znám.

Trochu jsem přes léto zanedbával doplňování stránek novými fotografiemi, což v brzké době napravím.

 

Jiří Volf

 

Dobrý den, pane Jiří,
děkuji Vám za nádherné fotografie Českého středohoří, které jsou dokladem Vaší velké lásky k této krajině, vystihují její náladu v různých ročních obdobích i počasí a seznamují nás i s její květenou. Připomněla jsem si tak výlety s Poutníky Českého středohoří za poznáním krás této nádherné krajiny.
Mě České středohoří zaujalo už ve škole, když jsme se o něm učili, že je sopečného původu (zajímám se o geologii, vulkanologii a botaniku), a toužila jsem ji blíže poznat. Když jsem uviděla poprvé z vlaku nádherné kopce ve tvaru homolí, tušila jsem v této krajině něco jedinečného, co u nás jinde nenajdeme. Tušení nezklamalo. Několik výletů jsem podnikla sama a později se připojila k malé partě Poutníků Českého středohoří, jejímž obětavým průvodcem byl velký milovník Středohoří Roderick Slavík z Lovosic.
Pro mě byly výlety do Středohoří jedinečnými zážitky. Zaujaly mě nejen geologické zajímavosti - kamení, které vypravuje o minulosti této krajiny, ale i mimořádně bohatá květena, která je dána nejen vulkanickým podložím, ale i členitostí terénu a orientací vzhledem ke slunci, a také podnebím (rozdílnost v množství srážek). Byla jsem fascinována mnoha druhy motýlů - tolik otakárků fenyklových a ovocných jsem nikde jinde neviděla. Každý výlet byl pro mě nezapomenutelným zážitkem a často jsem si dělala zápisky z výletu už ve vlaku při návratu domů. Ve Středohoří jsem nacházela inspiraci k malování a k psaní.
Ještě jednou Vám moc děkuji za popularizaci krás Českého středohoří a přeji mnoho úspěchů.
Jana Haasová

Dobrý den Věro,

váš obdiv k Českému středohoří chápu. Jako rodák z Třebebic při jízdě cestou domů  po dálnici vždy  pookřeji, když v Doksanech z údolí Ohře vyjedu na svahy nad Labem a otevře se fantastický rozhled na Středohoří. Od Sedla až po Lounské vrchy.  Ne nadarmo bylo Středohoří opěvováno našimi předními básníky či umělci - Máchou, Vrchlickým , Emilem Fillou a řadou dalších. Svůj vztah ke Středohoří  jste vystihla moc hezky. Díky,

 

Jiří Volf

Máme nádhernou zemi. Napřestávám se,čas od času,tetelit radostí při pohledu na scenérie různých koutů naší krajiny. Ale České středohoří je vyjímečné. Několikrát do roka absolvujeme cestu z Českolipska do Litvínova, nebo Bíliny. A vždycky nastane okamžik, zejména při odpoledním nebo podvečerním návratu, kdy nás jeho krása osloví. Je to asi tou jeho rozlehlostí a zároveň blízkostí, je to krajina jakoby podaná na dlani. A nikde tak nevynikne hra světla, stínů a mraků. To se nikdy neomrzí a znova a znova je to tak jinak krásné, až člověk zaslzí. Je to krása toho druhu, kdy je cítit Boží dílo, požehnání a vděčnost za to všechno. Díky za krásné obrazy, svědčí nejen o talentu, ale také o lásce k této krásné krajině, vlasti, domovu...

Nádherné fotky míst, která mám také moc ráda,ale neviděla jsem je v různé denní době, až nyní na Vašich fotografiích. Úžasná krajina, úžasná fota! Děkuji. Věra

Dobrý den Věro,

váš komentář mě potěšil. Východy slunce na kopcích jsou krásné, ale stoupání na ně namáhavé.  Schází mi ještě fotky s noční oblohou a hvězdami, ty jsou taky krásné. Snad se v zimě dočkáme jasných nocí.

Zdravím z Třebenic

 

J. Volf

 

Dobrý den Karle,

jsem si vědom toho, že prezentace fotek na větším formátu je působivější. To je důvod, proč využívám fotopláten. Potkal jsem se ve čtvrtek s Mirkem Vagnerem, Určitě se ozvu v Třebenicích.

 

Jirka Volf

 

Dobrý den pane Jiří,
byl jsem se podívat na zámku ve Vlastislavi. Samozřejmě, že než jsem se tam dostal, tak jsem "prošmejdil" Váš web :-)
Ovšem to co je na papíře (plátně) je nesrovnatelné a zvláště ve velkém formátu. Oko krajináře a srdce usedlíka je Váš podpis. Viděl jsem některé z fotek už dříve v servisu u Reinhartů, ale to jsem ještě netušil... :-)
Jsem moc rád, že jsem Vás poznal a doufám, že naše setkání na vernisáži mých fotografií v Litoměřicích nebylo poslední.
Tak na viděnou v Třebenicích :-)

ty fotky jsou užasný. Sám si občas vyfotím při pravidelných procházkách se psem
jenom pod Košťálovem. Přeju hodně dalších pěkných úlovků. Vašek

Ahoj Vašku, dobře děláš že při svých procházkách fotíš. Určitě máš z okolí Košťálova taky pěkné fotky, rád se na ně někdy podívám.

Jirka V.

Jirko,
krásné, neokoukané pohledy na Středohoří.
Jen tak dál, přeju spoustu dalších skvělých fotek!
Mára

Ahoj Marku,
první komentář potěší. Doufám, že splním tvé přání a dodám další fotky. Středohoří se nedá okouikat.

Jirka