O autorovi

Narodil jsem se v r. 1943 v Třebenicích. S fotografováním jsem začal v  raném mládí. Moje první fotografie Českého středohoří jsou z let 1956 - 7. Tehdy jsem fotografoval na svitkový Zeis Ikon Ercona 6x9. Svoje fotografie jsem tehdy sám vyvolával a zpracovával. Experimentování s fotochemií, zdali vlastnoručně namíchaná vývojka s pyrokatechinem je lepší než s metolem či para-aminofenolem, byla pro mne vzrušující činnost.  Fotografie u mne vzbudila zájem o chemii a ten brzy převážil. Po celý svůj profesní život jsem se zabýval chemií a chemickým inženýrstvím.

Nyní, v seniorském věku, jsem se vrátil ke svému zájmu z mládí  a poslední cca 4 roky intenzivně fotografuji, zvláště České středohoří. V roce 2014 jsem se zúčastnil fotosoutěže pořádané Skupinou FotoporoT ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice, v níž jsem byl oceněn prvním místem v kategorii série fotografií. V dalším ročníku soutěže 2016 jsem byl rovněž oceněn prvním místem . Tato ocenění mi dodala odvahu uspořádat v roce  2015 výstavu fotografií v Muzeu českého granátu v Třebenicích. V roce 2016 jsem měl, posuzováno ú podle ohlasů,  poměrně úspěšnou výstavu „ Milešovské a Lounské středohoří“ nejprve ve vstupní hale nemocnice v Litoměřicích a později v muzeu Ulriky von Levetzow v Třebívlicích. Letos v r. 2017 jsem vystavoval svoje fotoplátna  na zámku Skalka ve Vlastislavi a od 6.11. do 3.12. probíhá výstava  Lounské a Milešovské středohoří ve foyer  Vrchlického divadla v Lounech.

Používám digitální fotoaparát - krajiny fotím s Nikonem D 7200 a objektivy Nikon 18 - 105 mm ( podceňovaný, ale pro krajinky velmi  vhodný objektiv ), dále skvělou Sigmu 8-16 mm  a Tamron 70 - 300mm. Na výstavách nyní prezentují svoje fotografie jako fotoplátna, nejčastěji 40x80cm nebo velkoplošná panoramata 40x120cm.

Jiří Volf, Třebenice, listopad 2017